ویروس کرونا

این روزها تقریبا زندگی همه انسان های روی زمین تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته و ترس بیماری و از دست دادن جان همه ما را وادار به قرنطینه خانگی و رعایت نکات بهداشتی نموده است. در این میان توصیه های بهداشتی محتلفی همچون استفاده از ماسک و دستکش تا ضدعفونی کردن لباس و وسایل زندگی از هر شبکه تلوزیونی و مجازی و اخبار شنیده می شود. رعایت نکات بهداشتی بهترین راه برای مقابله با این ویروس و نجات جان خود و اطرافیانمان است. نکاتی که شاید به ظاهر ساده باشند اما بسیار مهم و تاثیر گذار خواهند بود.

در بین تمامی توصیه های بهداشتی شستن دستها را می توان مهمترین و پر رنگ ترین خبر دانست. دیگر کمتر کسی در دنیا هست که در این مدت نداند شست و شوی دست ها تا چه حد با اهمیت است .اهمیت دست های پاکیزه به حدی است که حتی دست دادن هم این روزها ممنوع شده و شکل جدید به خود گرفته است. حتی دیگر لمس صورت و دهان و چشم خودمان هم ممنوع شده است.

اگر امروزه از هرکس بپرسند مهمترین وسیله زندگی شما چیست ؟

بیشتر از 90% این افراد جواب می دهند گوشی همراه هوشمندشان مهمترین وسیله زندگیشان است. زندگی بشر امروزی با وسایل هوشمند گره خورده است و جدایی از آن تقریبا غیر ممکن است. شاید بتوان دوماه قرنطینه خانگی شد و از خانه بیرون نرفت اما هرگز نمی توان دو ماه بدون گوشی هوشمند در این دنیای ارتباطات و اطلاعات دوام آورد.

گوشی هوشمند به عنوان مهمترین وسیله شخصی هر انسان تنها راه ارتباطی اش با دست و صورت است . شما برای استفاده از گوشی هوشمند ناچارید به کمک دست آن را بردارید و اگر دقت کنید بارها و بارها این عمل در طی روز تکرار می شود. و برای پاسخگویی به تماس ها و صحبت ناچار آن را روی گوش و صورت خود قرار می دهید. این وضعیت در حالت عادی شاید ابدا نگران کننده نباشد اما در وضعیت امروز که ویروس کرونا جهان را تحت تاثیر خود قرار داده بیش از پیش نگران کننده است. و باید فکری اساسی برای آن کرد.

بیشتر بخوانید:   ساعت هوشمند GT2e هواوی Huawei Watch GT2e

لزوم ضد عفونی کردن گوشی هوشمند ؟!

طبق جدیدترین تحقیقات دانشمندان امروزه هر انسان به طور متوسط 76 بار به گوشی هوشمند خود دست می زند. و اگر قرار باشد طی هر بار استفاده دست خود را 20 ثانیه بشویید پوست دستتان کاملا از بین خواهد رفت و دچار مشکلات و بیماری های دیگر خواهید شد . اگر امکان داشت که کمتر از گوشی هوشمند استفاده کرد این پیشنهاد مطلوب بود اما اتفاقا در قرنطینه نیاز به صحبت و برقراری ارتباط با خانواده و دوستان و فامیل از طریق دنیای مجازی رونث گرفته و استفاده از گوشی هوشمند نیز افزایش یافته است. در نتیجه بهترین راه ضدعفونی کردن وسایل هوشمند می باشد . اما باید قبل از اقدام برای ضد عفونی گوشی هوشمند خود چند نکته مهم را رعایت کنید که در پوست بعد به آن خواهیم پرداخت !

 

 

فروشگاه اینترنتی گیگاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× از من بپرسید !