اندازه گیری فشار خون برای سلامتی بسیار مهم است, زیرا فشار خون بالا نشان دهنده افزایش خطر ابتلا به مشکلات قلبی در آینده است. در ادامه قصد داریم تا به اهمیت اندازه گیری روزانه فشار خون و ضربان قلب پرداخته و با بررسی قابلیت های سلامتی ساعت هوشمند, به عنوان یک دستگاه پزشکی بپردازیم.

شرایط سلامتی

شریان های سالم انعطاف پذیر، قوی و الاستیک هستند. پوشش داخلی آنها صاف است به طوری که جریان خون آزادانه، به تامین مواد مغذی و اکسیژن ارگان ها و بافت های حیاتی بدن می پردازد.

شرایط فشارخون بالا

فشار خون بالا (فشارخون بالا) باعث فشار بیشتری بر روی شریان ها و قلب شما می شود. و باعث می شود که شریان ها آسیب دیده و تنگ شوند. در نهایت، دیواره شریانی شما کمتر الاستیک و ضخیم تر می شود، جریان خون در سراسر بدن محدود می شود.

این باعث افزایش خطر لخته شدن خون می شود که می تواند به حمله قلبی یا سکته مغزی منجر شود.

داشتن فشار خون بالا اصلا خبر خوبی برای سلامتی شما یا عزیزانتان نیست !

 منبع : وب سایت انجمن قلب آمریکا

قاتل خاموش

شما ممکن است شنیده باشید که فشار خون بالا به عنوان “قاتل خاموش” خوانده می شود. این به این دلیل است که اکثر زمان ها، فشار خون بالا هیچ علائم و یا نمود خارجی ملموسی و واضحی ندارد.

برای پیشگیری از خطرات جبران ناپذیر باید به بررسی روزانه فشارخون و ضربان قلب پرداخت !

بسیاری از ساعت های هوشمند یک دستگاه پزشکی محسوب می شوند, چرا که دارای قابلیت اندازه گیری فشار خون می باشند. این ساعت ها در مقایسه با دستگاه های اندازه گیری فشار معمول سبک تر قابل حمل و با اتصال به گوشی هوشمند دارای حافظه نامحدود برای ذخیره سازی اطلاعات سلامتی خواهند بود.

برنامه های مخصوص ارتباط گوشی و ساعت هوشمند

برنامه های مخصوصی برای گوشی های هوشمند جهت همگام سازی بهتر با ساعت هوشمند و اتصال بلوتوثی با آن نیز ساخته شده است, که این امکان را فراهم میکند تا حتی از راه دور قادر به دریافت اطلاعات لحظه به لحظه سلامتی عزیزانتان باشید.

ساعت هوشمند یک دستگاه پزشکی, یک همراه همیشگی

به کمک ساعت هوشمند شما برای بررسی اطلاعات سلامتی تان هیچ محدودیتی ندارید و در هر کجا در دفترکار یا در هنگام مسافرت  می توانید آن را در مچ دست خود در تمام طول روز همراه داشته باشید.

اندازه گیری سریع فشار خون, به کمک ساعت هوشمند در کمتر از 30 ثانیه فشارخون کاربر اندازه گیری می شود.

دیگر قابلیت های سلامتی ساعت هوشمند

علاوه بر ویژگی اندازه گیری فشار خون ساعت هوشمند قادر به : ردیابی فعالیت، بررسی کیفیت خواب, اندازه گیری ضربان قلب و دریافت اطلاعیه های هوشمند و ارسال بلوتوثی آن یا WIFI به گوشی های هوشمند می باشد.

با دانستن این اطلاعات شاید بتوان گفت ساعت هوشمند یک دستگاه پزشکی است و قابلیت دارد تا از بسیاری از بیماری های قلبی و سکته جلوگیری کند, که سالانه جان انسان های زیادی را در دنیا میگیرد.

پیشنهاد گیگاتو برای مطالعه بیشتر : “ساعت هوشمند و سلامتی

برای درک بهتر وضعیت اندازه گیری فشار خون به جدول زیر توجه نمایید :

جدول وضعیت اندازه گیری فشار خون

منبع : انجمن قلب آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× از من بپرسید !