شرکت اپل در رویداد معرفی آیفون‌های جدید خود، اپل‌واچ سری۵ را با برخی پیشرفت های سخت‌افزاری رونمایی کرد.

سری 4 ساعت های هوشمند اپل به گفته بسیاری از کارشناسان از نطر طراحی و قابلیت های ویژه به عنوان انقلاب بی صدا یاد می شود. اینبار نیز اپل واچ با رونمایی از سری 5 ساعت های هوشمند خود نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب نمود.

اپل واچ سری 5 از نظر سخت افزاری پیشرفت قابل توجهی نسبت به سری گذشته خود دارد. همچون :

نمایشگر همواره روشن، قطب‌نمای داخلی، امکان برقراری بین‌المللی تماس با مراکز اورژانس در بیش‌از ۱۵۰ کشور بدون نیاز به آیفون تنها بخشی از قابلیت‌های جدید ساعت هوشمند جدید کوپرتینویی‌ها را تشکیل می‌دهد. 

صفحه نمایش همواره روشن

با این قابلیت جدید در هر لحظه کاربران می‌توانند زمان و اعلانیه‌های دریافتی را روی صفحه‌نمایش ساعت هوشمند خود مشاهده کنند. برخلاف نسل‌های پیشین که درصورت عدم استفاده از ساعت, صفحه‌نمایش به‌صورت کامل خاموش می‌شد، اکنون در اپل واچ سری۵ شاهد نمایش برخی اطلاعات اولیه نظیر زمان و اعلانیه‌ها خواهیم بود.

 بهینه سازی صورت‌ گرفته در باتری

همچنان شاهد شارژدهی ۱۸ ساعته باتری در نسل جدید ساعت هوشمند کوپرتینویی‌ها هستیم. برای رسیدن به این مهم بدون ایجاد تغییرات سخت‌افزاری در قسمت باتری، تمامی واچ‌فیس‌ها و بخش‌های نرم‌افزاری watchOS برای تعامل بهتر با صفحه‌نمایش، بهینه‌سازی شده‌‌اند. 

بروز رسانی اپلیکیشن رصد فعالیت های بدنی

دیگر نکته آنکه اپلیکیشن رصدکننده فعالیت‌های بدنی کاربران نیز به‌روزرسانی شده تا داده‌ها و اطلاعات ورزشی را به‌صورت آنی روی صفحه‌نمایش دهد.

استفاده از فناوری جدیدی  LTPO

فناوری جدید تحت نام LTPO استفاده شده که بسته‌به شرایط، نرخ نوسازی تصویر را از ۱ تا ۶۰ هرتز متغیر می‌سازد.

بیشتر بخوانید:   ساعت هوشمند و سلامتی

جهت‌یابی و مسیریابی

به‌روزرسانی قابلیت‌های مکانی در اپل واچ سری۵ و قطب‌نمای داخلی و اپلیکیشن نقشه‌ به‌روز‌شده به افراد اجازه می‌دهد تا اطلاعات بیشتری درباره موقعیتشان و راهی که در پیش گرفته‌اند، کسب کنند. قطب‌نمای داخلی اپل واچ ۵ اکنون عرض و طول جغرافیایی، ارتفاع و شیب را نیز اندازه‌گیری و نمایش می‌دهد.

تماس با مراکز اورژانس در بیش از 150 کشور

برای ایمنی بیشتر دربرابر صدمات احتمالی، قابلیت تماس با مراکز اورژانس اکنون در بیش‌از ۱۵۰ کشور پشتیبانی خواهد شد؛ اپل واچ سری۵ با شناسایی راه ارتباطی با مراکز اورژانس آن منطقه، مستقیماً شما را به پرسنل پزشکی متصل می‌کند.

توجه داشته باشید که قابلیت اشاره‌شده درصورت تشخیص سقوط از ارتفاع به‌صورت خودکار با مراکز اورژانس تماس خواهد گرفت ؛ البته برقراری تماس با مرکز اورژانس منوط‌به عدم تحرک در دقایق ابتدایی پس‌از سقوط است.

بدنه‌ی تیتانیومی

برای نخستین‌بار اپل واچ را در بدنه‌ی تیتانیومی نیز روانه‌ی بازار خواهند کرد؛ آلیاژی که باوجود استحکام بیشتر، وزن کمتری در مقایسه‌با بدنه‌ی فلزی دارد. که در دو رنگ کِرِم و خاکستری موجود می باشد.

همچنان اپل واچ سری ۵ در قالب بدنه‌ آلمینیومی، فلز ضدزنگ و سرامیکی دردسترس قرار دارد. توجه داشته باشید که این‌بار بدنه‌ی آلمینیومی اپل واچ ۵ به‌صورت کامل و ۱۰۰درصدی از آلمینیوم سری ۷۰۰۰ بازیافت‌شده ساخته شده است.

یک دیدگاه برای “اپل واچ سری 5 با پیشرفت های سخت افزاری جدید رونمایی شد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× از من بپرسید !